25 cze 2011

Firefox + Flash Player = PROBLEMY ...

Witam.


Nie wiem czy to kwestia wszystkich aktualizacji i "upgrade'ów" Ubuntu, czy też moich eksperymentów z środowiskami graficznymi lub też samego FireFoxa 5.0, ale jest pewnien "drobny" problem.
Nie pamiętam też czy ten problem dotyczy też FF 4.0 (Opery 11.10 chyba dotyczy, nie sprawdzałem ostatnio), ale Flash Player dziwnie się zachowuje w FF ...

Przy wyłączonej kompozycji metacity obraz odtwarzacza przy przewijaniu strony potrafi "wyjść" z przeglądarki na pulpit.Oprócz tego przy włączonych kompozycjach Flash Player potrafi przy minimalizacji okna przeglądarki "pozostać" na pulpicie ...Jest to szczególnie dobrze widoczne na czarnych elementach pulpitu, choć najlepiej to widać przy tapecie z dużą ilością czerni.
Z jakiegoś powodu odtwarzacz uznaje czarne elementy pulpitu jako swoje tło działania i na nim wyświetla swój obraz.
Ponowne kliknięcie w zminimalizowane okno powoduje czasem zniknięcie odtwarzacza wraz z przymuleniem samego FF i nawet po wymuszeniu zamknięcia słychać jeszcze odtwarzaną ścieżkę audio (ubijamy proces w monitorze systemu)...

Co ciekawe "Pobranie zrzutu ekranu" ani "Desktop Recorder" tego w ogóle NIE widzi, co zmusiło mnie do zrobienia kilku fotek z telefonu jako dowód (przepraszam za "jakość" zdjęć ;) .

Teraz najlepsze, Flash Player w Google Chrome działa IDEALNIE, bez jakichkolwiek problemów !


Zdaje się że za ten problem odpowiada u mnie sprzętowa akceleracja Flash'a, którą w przeglądarce FireFox wyłączamy będąc na YouTube przez kliknięcie PPM na odtwarzaczu i wybraniu "Ustawienia ..." → Wyświetlacz, odhaczamy "włącz przyspieszanie sprzętowe".


Naprawione :)

0 komentarze:

Prześlij komentarz