9 wrz 2011

Bodhi Linux 1.2.0

Witam.

Wczoraj ukazała się nowa wersja dystrybucji linuksa Bodhi Linux 1.2.0 (oparta na Ubuntu 10.04.3 LTS).

Jako że u mnie wcześniej zainstalowana wersja była w pełni zaktualizowana, byłem więc na bieżąco ...Obraz płyty Bodhi 1.2.0 (369MB) można pobrać stąd .
Jak widać plik jest mały, więc nie powinno dziwić to że w gruncie trzeba wszystko tutaj doinstalować co jest dosyć męczące, bo o ile przesadnie naładowane śmieciem dystrybucje (typu ubuntu-based z 2,5GB bzdetów) mnie nie interesują, tak też nie przepadam za totalnymi kastratami.
Reasumując, wolę więc np. normalne PCLinuxOS KDE niż wersję "MiniMe" tegoż systemu.

Co jeszcze ... samo E17 lubi się też wysypywać, co nie jest problemem samego Bodhi (przy Xubuntu było podobnie) tylko nieukończonego Enlightenment Desktop.

Spolszczenie jest OK, możliwości ustawień SPORE, zasobów specjalnie nie pożera, a jako że bazuje na Ubuntu daje nam to dostęp do chociażby np. PPA i ogólnej wygody użytkowania tego systemu (oraz zasobów).
Warto też wspomnieć że obok standardowych repozytoriach Ubuntu i GetDeb dla LTSa mamy też bogate repozytoria samego Bodhi, a to już coś w świecie dystrybucji linuksa "ubuntu-based".

Z ciekawostek warto sprawdzić dostępne profile (szczególnie tablet) i oczywiście w ustawieniach sprawdzić dostępne moduły, gadżety, motywy itp.

Hmm ... jednak jako że cenię sobie przede wszystkim stabilność, a tej E17 jakieś wielkiej nie zapewnia, skaczące okienka też potrafią zmęczyć wzrok ... więc prawdopodobnie na partycji "testowej" zagości znów  LXDE/Openbox (Lubuntu).

Cóż, trudno ;)


ps. Użytkując Bodhi miałem dziwne wrażenie użytkowania czegoś o dwóch częściach (LXDE, E17) i specjalnie nie wiedziałem co jest do czego dodatkiem ...

0 komentarze:

Prześlij komentarz