19 cze 2014

Deepin Linux 2014 RC

Deepin Linux jest to (jak sama nazwa zresztą wskazuje) dystrybucja linuksa.
Bazuje na Ubuntu, natomiast w swojej dystrybucji deweloperzy zastosowali własny autorski twór o nazwie Deepin Desktop Environment (DDE).
Całość jest napędzana (zamulana?) przez Compiz'a.
Tutaj trzeba od razu zaznaczyć, że Deepin 2014 NIE jest dystrybucją na stare komputery takie jak mój, bo żeby zjadać prawie 2x tyle ramu co KDE (a i cpu dostaje w kość) to już lekka przesada.
Poza tym używanie DL 2014 w dość niskich rozdzielczościach mija się z celem z powodu zastosowanego układu w Deepin Control Center, niestety przy 1080p czcionki w DCC stają się strasznie małe...

OK, reasumując.
Deepin Linux 2014 zjada powyżej 700MB*, ma spore zapotrzebowanie na zasoby systemowe, oraz dostępny jest po angielsku.
Zdarzają się ponadto wycieki pamięci, menu główne potrafi się zbugować, byle proces potrafi zamucić cały komputer...generalnie odradzam instalowanie...przynajmniej do wydania wersji stabilnej.
W moim przypadku ustawienia dźwięku w DCC spełzły na niczym (pavucontrol rulez!), a i ustawienia wyświetlania obrazu powodowały reset moich 'specyficznych' parametrów w Nvidia Settings, jednak mimo wszytko ta dystrybucja sprawia pewne wrażenie bycia produktem ...komercyjnym, co dla byłych posiadaczy Windowsa XP może być sporym plusem.

Strona domowa: www.linuxdeepin.com

Co ma piernik do wiatraka.
Otóż jak wiadomo Windows XP został zabity przez Microsoft.
Zresztą słusznie bo ludzie zamiast kupić nowszego Windows7 lub Windows8 wraz z nowym komputerem to ci jechali na starym (lubianym?) XP, a jak wiadomo nie było to na rękę MS.

ps. *wersja RC to około 400~500MB
ps2. uruchomienie innych pulpitów (LXDE, Lubuntu whatever) póki co, nic z tego :((

0 komentarze:

Prześlij komentarz